Zima 23′. Skarb Kibica IV ligi!

Przerwa zimowa oficjalnie dobiegła końca! Dziś startuje runda wiosenna, a w tym miejscu znajdziecie podsumowanie przygotowań czwartoligowców, dokonane transfery oraz krótką zapowiedź tego, co czeka nas dziś i jutro.

Od ostatnich meczów rundy jesiennej mija 98 dni i chociaż tydzień temu mieliśmy pierwiosnka w postaci zaległego spotkania KS-u Łomnica ze Słowianinem, to futbol do życia budzi się dopiero teraz.

Jak to wyglądało zimą? Kto solidnie przepracował okres przygotowawczy, a kto go przespał?
Chociaż zimą podobno ciężko o transfery, czwartoligowcy w tej materii nie próżnowali. Kupowali w ligach wyższych, niższych i handlowali między sobą.

Mieliśmy kilka ciekawych ruchów wewnątrz ligi, doszło kilka głośnych nazwisk, ale wiosną nie zabraknie też uzdolnionej młodzieży, bo sporo trenerów, często z konieczności, będzie musiało dawać jej szanse.

Wyniki sparingów i transfery:

1. Słowianin Wolibórz
17.01 Polonia- Stal Świdnica 5:1 (1:1)- (Ł. Szczepaniak, B. Cegiełka, M. Buryło, O. Trzepacz 2)
20.01 Górnik Polkowice 2:0 (1:1)- (testowany 25′, K. Bajerski 71′)
24.01 Polonia Nysa 5:0 (4:0)- (M. Buryło, F. Barski, M. Łazarowicz, D. Krakowski, M. Wojtal)
27.01 Bielawianka Bielawa 6:0 (2:0)- (D. Krakowski 2, O. Trzepacz, testowani 3)
31.01 GNM Wałbrzych 4:1 (1:0)- (Ł. Szczepaniak, A. Niewiadomski 2, testowany)
09.02 LZS Starowice – 0:1 (0:1)
17.02 Chrobry II Głogów 4:3 (0:2) – (B. Cegiełka, testowani x2, samobójcza)

Przybyli: Szymon Tragarz (Piast Nowa Ruda – powrót z wypożyczenia), Tytus Data (Nysa Kłodzko – powrót z wypożyczenia), Damian Celuch (Barycz Sułów), Oleh Spirov (Błyskawica Gać),
Odeszli: Mateusz Krzymiński (WKS Wierzbice), Maksym Gendera (Lechia Dzierżoniów – wypożyczenie), Artur Bełza (Piast Nowa Ruda – wypożyczenie)

2. Miedź Legnica
09.12 Łużyce Lubań 0:1 (0:1)- (D. Pulikowski 10′)
20.01 Barycz Sułów 1:2 (0:2)- (Stępień 54′)
27.01 FK II Pardubice 0:0
3.02 Stal Brzeg 4:5 (0:4) – (Stępień 53′, 58′, Skrzypczak 54′, 68′)
07.02 Widzew II Łódź 1:0 (1:0) – (Skrzypczak 31′)
07.02 Wisła II Płock 1:0 (1:0)- (Kaczmar 20′)
10.02 Karkonosze Jelenia Góra- 4:3 (Garuch 2, Żarkowski, Skrzypczak (k))
17.02 Raków II Częstochowa 1:1 (0:0)- (Ciapa 74′)
24.02 Górnik Polkowice 2:2 (2:1)k. 3:5 (Puchar Polski – FINAŁ)

Przybyli: Louis Poznański
Odeszli: Kacper Józefiak, Jan Leończyk, Vitalii Diachenko (pierwszy zespół), Filip Chadała (Olimpia Grudziądz – wypożyczenie) Dominik Suski (Łużyce Lubań – wypożyczenie), Szymon Kunat (Legsad Kościelec- wypożyczenie), Udo Agomuonso

3. Moto- Jelcz Oława
26.01 Sparta Katowice 2:1 (1:0)- (W. Gancarczyk 20′ , J. Gancarczyk 50′ Sparta 87′)
03.02 GKS Mirków 5:1 (4:0)- (J. Gancarczyk 3, A. Łuczkiewicz, testowany)
10.02 WKS Wierzbice – 2:1 (2:0) – (J. Gancarczyk 15′, M. Dobkowski 40′)
13.02 Górnik Polkowice 1:3 (1:1) – (W. Gancarczyk)
17.02 Zenit Międzybórz 2:1 -(Skolimowski, W. Gancarczyk)
21.02 Karkonosze Jelenia Góra 3:4
24.02 LZS Starowice 3:2 (3:0)

Przybyli:
Odeszli: Marcin Musiał, Demetre Buliskeria, Mikołaj Krawczyk-Demczuk, Piotr Uznański, Rafał Kohut, Mateusz Prusak, Radosław Krzyśków

4. Barycz Sułów
20.01 Miedź II Legnica 2:1 (2:0)- (D. Matusik 22′, J. Smektała 41′)
24.01 Górnik Polkowice 2:0 (0:0)- (D. Bąk, G. Kotowicz)
27.01 KS Bogacica 1:0 – (testowany)
03.02 Ostrovia Ostrów Wielkopolski 5:0 (Bohdanowicz, Kotowicz, Wojciechowski, Grzelczak 2)
10.02 Lechia Zielona Góra- 1:2– (Grzelczak – Mycan, Dębaski)
17.02 Karkonosze Jelenia Góra 2:1 (Grzelczak, Wojciechowski)

Przybyli: Tomasz Horwat (trener), Paweł Wojciechowski (Ślęza Wrocław), Piotr Chodziutko (LZS Starowice), Sebastian Idziorek (Polonia Środa Śl.)
Odeszli: Janusz Kudyba (trener), Damian Celuch (Słowianin Wolibórz)

5. Piast Żmigród
19.01 Ślęza Wrocław 0:4 (0:3)- (Michalski 1′, Olek 7′, 34′, Yakovenko)
27.01 Polonia Środa Śląska 0:1 (0:1)
01.02 Polonia Leszno 2:1 (1:0)- (M. Gołębiowski 25′, Łukaszewski 68′)
07.02 Centra Ostrów Wielkopolski 2:3 (0:1) – (Gołębiowski 74′, Łukaszewski 84′ – Poślednik 15′, Kramarczyk 64′, Sobański 82′)
10.02 Zenit Międzybórz 4:2 (1:1) – (Majbroda 22′, Gołębiowski 54′, Oberc 73′ Pytlik 80′ – Rusiecki 31′, Mazurek 47′)
14.02 Zagłębie Lubin U-19 2:3 (Shvets 2)
17.02 Pogoń Nowe Skalmierzyce 0:2 (0:0)

Przybyli: Jakub Matlak (Polonia Bielany Wrocławskie), Dawid Konopka (Zagłębie Lubin- wypożyczenie)
Odeszli: Vołodymyr Pasichnyk, Vasyl Pasichnyk, Kamil Aramowicz (Polonia Środa Śląska), Tobiasz Jarczak (GKS Mirków – wypożyczenie), Gracjan Korytkowski (Śląsk II Wrocław)

6. Piast Nowa Ruda
27.01 Spartak Police nad Metuji 4:0 (Garwol(k), Pawłowski, Wiącek, testowany)
03.02 Bielawianka Bielawa 1:4 (Schmidt)
07.02 Skałki Stolec 4:3– (Rewers, Wiącek, Piękoś 2)
10.02 Śląsk Wrocław U-19 0:9
18.02 Włókniarz Leśna 2:1– (Górski, testowany)
21.02 Pogoń Duszniki Zdrój 5:0 (Garwol, Poświstajło, testowany, Konopacki, Krukowski)
24.02 Polonia Bystrzyca Kłodzka 1:0 (Szukiełowicz)

Przybyli: Marcin Domagała (trener), Dominik Krukowski (FK Banik Most- Sous, wypożyczenie), Karol Ulatowski (trener), Jakub Jaworski (Polonia- Stal Świdnica), Kiryl Kotau (WKS Wierzbice), Kacper Sobczyk (AP Miedź Legnica), Karol Wiącek, Tomasz Piękoś (juniorzy), Marcel Schmidt, Artur Bełza (Słowianin Wolibórz – wypożyczenie)
Odeszli: Jacek Fojna (trener), Marcin Domagała (trener), Szymon Tragarz (Słowianin Wolibórz), Olivier Zabrzeski, Kamil Młodziński, Kacper Wolak (FK Nachod), Damian Jaroszewski, Patryk Chrapek (WKS Wierzbice), Oskar Giziński (Orzeł Mysłakowice), Sebastian Białasiak (Zenit Międzybórz)

7. Łużyce Lubań
09.12 Miedź II Legnica 1:0 (1:0)- (D. Pulikowski 10′)
17.01 Górnik Polkowice 0:2 (0:2)- (M. Bogacz, K. Bajerski)
03.02 Włókniarz Leśna 6:2 (2:1)- (Buzała 18′, Zachaczewski 34′, 76′, Kurianowicz 54′, 60′, Pilarczyk 80′ – Smurzyński 10′, Młynarski 74′)
10.02 Stal Jasień 3:0 (samobójcza 15′, Buzała 58′, 87′)
17.02 Legsad Kościelec 9:1 (4:1) – (Buzała, Kurianowicz 3, Suski 4, Wrzesiński – Karpov)
24.02 Iskra Księginice 1:2 (0:2)- (Kurianowicz 73′)

Przybyli: Dominik Suski (Miedź II Legnica), Oliwier Misiewicz (Górnik Węgliniec – powrót z wypożyczenia), Emerum Moses (Miedź Legnica – wypożyczenie)
Odeszli: Paweł Urbaniak (Orzeł Gościszów), Bartosz Przybylski (Sparta Zebrzydowa)

8. Chrobry II Głogów
20.01 Polonia Leszno 1:2 (O. Zygmunt)
24.01 LZS Nowe Miasteczko 4:0
27.01 GNM Wałbrzych 2:1 (0:0)- (Jandziak, Tomczak – Augun)
03.02 Górnik Złotoryja 2:3 (1:2)- (F. Wojtal, T. Wojciechowski (k))
10.02 Iskra Księginice 3:3
17.02 Słowianin Wolibórz 3:4 (2:0)
24.02 Lechia Dzierżoniów 3:2 (2:0)

Przybyli: Jakub Malec (Lechia Zielona Góra)
Odeszli: Maciej Maćkowiak, Adrian Tworzydło, Miłosz Jandziak, Krzysztof Janiszewski (pierwszy zespół)

9. Polonia-Stal Świdnica
17.01 Słowianin Wolibórz- 1:5(1:1)
20.01 FC Hradec Kralove (IV liga czeska) 3:3 – (testowany, W. Sowa 2)
24.01 Bielawianka Bielawa 6:1 (3:1)- (H. Lipiński 2, D. Jagielski 2, testowany 2)
27.01 Carina Gubin 2:6 (1:3)- (W. Sowa, testowany)
03.02 Karkonosze Jelenia Góra 1:4 (0:1)- (Mojka- Chmielewski, testowany, Milewski, Ratajski)
10.02 Polonia Środa Śląska 1:1 (0:0) – (Sowa 85′)
17.02 Górnik Złotoryja 2:2 (0:1)- (Migas 67′, Jastrzębski 75′)
21.02 Rokita Brzeg Dolny 5:0 (Jagielski 3, Oboza, Lipiński)
24.02 Stal Brzeg 0:3 (0:1)

Przybyli: Mateusz Mojka (Bielawianka Bielawa), Eryk Korab, Hubert Lipiński (juniorzy), Dominik Misztal (RKS Radomsko), Łukasz Malawski (AP Dzierżoniów), Sandro Oboladze, Nika Bidzinashvili (FC Gagra – Gruzja), Wiktor Chamerski (Zamek Kamieniec Ząbkowicki), Szymon Lisiecki (Śląsk Wrocław – wypożyczenie), Patryk Paliński (Chrobry Głogów), Artur Dawid (Venus Nowice), Mateusz Mojka (Bielawianka Bielawa)
Odeszli: Kajetan Frankowski (Sparta Rudna), Damian Chajewski, Sławek Orzech, Adam Niedźwiedzki (WKS Wierzbice), Andrii Kozachenko, Michał Orzechowski 

10. Polonia Środa Śląska
24.01 Zagłębie Lubin 2:4 (A. Andrusiak, testowany – M. Rogowski 2, D. Gruszecki, samobójcza)
27.01 Piast Żmigród 1:0 (1:0)- (K. Aramowicz 30′)
03.02 Błyskawica Gać 2:1– (K. Aramowicz (k), F. Kulas)
10.02 Polonia- Stal Świdnica 1:1 (0:0) – (I. Wargin)
15.02 Korona Piaski 5:3 (2:2)- (Aramowicz (k), Wroński, Kulas, Rybka, Dudziak)
17.02 Konfeks Legnica 3:0 (Aramowicz 2, Kuźmiński)
21.02 MKP Wołów 1:2(Aramowicz (k))
24.02 Górnik Złotoryja 2:1 (1:1) (Wargin 39′, Wroński 86′)

Przybyli: Kamil Aramowicz (Piast Żmigród), Adrian Sobolewski (Iskra Kochlice), Kacper Koziarz (Wiwa Goszcz)
Odeszli: Sebastian Idziorek (Barycz Sułów), Karol Chwastyk, Kamil Żbik, Jakub Więckowski

11.Górnik Złotoryja
17.01 Chrobry Głogów U-19 9:1 (3:0)- (B.Kłos 3, D. Ziółkowski 2, M. Szewczyk, T. Wąsiewski, M. Bieniusiewicz, J. Tycel)
27.01 Iskra Księginice 3:0 (3:0)- (B. Kłos 22′, B. Bozhenko 24′, 38′)
03.02 Chrobry II Głogów 3:2 (2:1)- (J. Tycel 12′(k), Ł. Chodyga 20′, Bozhenko 68′)
10.02 AKS Strzegom 6:0 (4:0) – (Wąsiewski 4′, Szewczyk 17′, Chodyga 19′, Tycel 33′(k), Ziółkowski 80′, Poparda 90′)
17.02 Polonia-Stal Świdnica 2:2 (1:0) (samobójcza 15′, Bieniusiewicz 85‘)
24.02 Polonia Środa Śląska 1:2 (1:1) (Wąsiewski 42′)

Przybyli: Michał Wrzał (KS Łomnica)
Odeszli: Bohdan Bozhenko (Dozamet Nowa Sól)

12. Lechia Dzierżoniów
20.01 Śląsk Wrocław U-17 1:5 (1:1)- (Wasilewski)
24.01 LZS Starowice 2:0 (2:0)- (M. Ciarkowski, M. Orłowski)
27.01 Błyskawica Gać 3:0 (2:0)- (M. Orłowski, B. Rzepski, W. Galuba)
03.02 Fortuna Głogówek 2:1 (2:1)- (M. Orłowski 2)
10.02 Stal Brzeg 0:1 (0:1) – (J. Chołast)
17.02 Victoria Chróścice 3:1 (0:0)- (Twardowski, testowany (k), Ziółkowski)
24.02 Chrobry II Głogów 2:3 (0:2)- (Orłowski, testowany)

Przybyli: Revaz Khinchiashvili (Locomotive Tibilisi), Gigi Baidarashvili (Żbik Nasielsk), Maksym Gendera (Słowianin Wolibórz – wypożyczenie)
Odeszli: Oskar Nowak, Aleksander Krzyżaniak (Górnik Wałbrzych)

13.Zenit Międzybórz
27.01 LZS Starościn 4:2 (Rusiecki, Kuświk, testowany, Kawka)
31.01 Ostrovia Ostrów Wielkopolski 3:0 (2:0)- (G. Kuświk 5′, F. Szczypkowski 19′, Sz. Rusiecki 53′)
03.02 Centra Ostrów Wielkopolski 4:2 (testowany 15′, 52′, Mazurek 80′, Szczypkowski 90′)
07.02 LKS Jankowy 3:1 (1:0) – (Kuświk 15′, Mazurek 52′, Małolepszy 71′ – LKS 83′)
10.02 Piast Żmigród 2:4 (1:1) – (Rusiecki 31′, Mazurek 47′)
17.02 Moto- Jelcz Oława 1:2 (1:2) – (Mazurek)
24.02 Polonia Nysa 0:1

Przybyli: Piotr Konstanciak (trener), Błażej Augustyn (WKS Wierzbice), Sebastian Białasiak (Piast Nowa Ruda), Jan Goszczyński (Śląsk Wrocław)
Odeszli: Mariusz Bełkowski (trener)

14. Iskra Księginice
21.01 Odra Ścinawa 3:4 (1:2)- (T. Żmuda 71′, testowani 37′, 87′- D. Maślej 12′,86′, P. Filipowicz 45′, 67′)
27.01 Górnik Złotoryja 0:3 (0:3)- (B. Kłos 22′, B. Bozhenko 24′, 38′)
04.02 Iskra Kochlice 8:3 (testowani 2, Łodej, Cichy, Mazurowski, Żmuda, Srebniak, samobójcza)
10.02 Chrobry II Głogów 3:3 (Żmuda 2, Gambal)
17.02 Czarni Żagań 3:4 (2:2)- (Żmuda 30′, Srebniak 37′, testowany 49′)
24.02 Łużyce Lubań 2:1 (2:0)- (Konefał 32′, Mazurowski 35′)

Przybyli: Adam Mazurowski, Kamil Nowacki, Borys Leopold ( wszyscy wypożyczeni z Górnika Polkowice), Maciej Maćków (Zagłębie Lubin – wypożyczenie) , Odyseusz Sygieniewicz (Zagłębie II Lubin)
Odeszli: Daniel Sygnatowicz (Sparta Rudna), Szymon Trawka (Odra Ścinawa), Kacper Kaczmarczyk (powrót do Zagłębia Lubin)

15. Prochowiczanka Prochowice
20.01 Górnik Polkowice U-19 0:2 (0:1)- (Magdziak, Bednarek)
27.01 Odra Ścinawa 2:1 (1:0)- (T. Azikiewicz, M. KrzyżanowskiR. Podgórski )
03.02 Konfeks Legnica 4:1 (T. Azikiewicz 2, K. Ciupka 2 – O. Dańczak)
10.02-17.02 obóz w Turcji
Slavoj Boleraz – 1:0 (Waksmundzki)
24.02 Chrobry Głogów 2:1 (Sowiński, Galas)

Przybyli: Karol Piżuch (Błękitni Koskowice), Damian Miska (Sparta Łężyca), Karol Janusz (Odra Malczyce), Dawid Ziembicki (Kaczawa Bieniowice),
Odeszli: Borys Leopold, Oskar Leopold, Kacper Pociecha (wszyscy powrót do Górnika Polkowice), Ivan Luzan (Zryw Kłębanowice)

16. BKS Bolesławiec
27.01 Iskra Kochlice 4:0– (N. Bomba, K. Gałka, A. Podziewski, samobójcza)
03.03 Twardy Świętoszów 3:2 (2:1)- (Różnicki, Bomba, Podziewski – Moczała, Łojko)
10.02 Hoyerswerdaer FC 0:0
17.02 Włókniarz Leśna 2:2– (Sinica, Kalisz)
24.02 Piast Iłowa 1:5– (Skowroński)

17. Górnik Nowe Miasto Wałbrzych
20.01 Włókniarz Głuszyca 7:3 (6:0)- (Łabiak 2, Popowicz 2, Francus, Nowomiejski, Augun)
27.01 Chrobry II Głogów 1:2 (0:0)- (Augun – Jandziak, Tomaczak)
31.01 Słowianin Wolibórz 1:4 (0:1) (J. Nowomiejski)
03.02 Granit Roztoka 5:2 (2:1)- (Popowicz, testowany, Nowomiejski, Francus, Łabiak)
04.02 Zjednoczeni Żarów 3:1 (– Natanek)
10.02 Olimpia Kamienna Góra 9:1 (S. Francus 3, Łabiak, Raciniewski, Nowomiejski, Misiułajtys, P. Francus, testowany)
11.02 Rudawy Janowice Wielkie 9:0 (Włodarczyk 2, samobójcza, Gryglewicz, Dąbrowski (k), Matuszko, P. Francus, Łyskawa, Sadowy)
16.02 KS Łomnica 1:2 (Raciniewski)
21.02 Karolina Jaworzyna Śląska 1:5
24.02 Bielawianka Bielawa 3:2 (1:1)- (Łabiak, Kaczmarek, Popowicz)

Przybyli: Filip Jabłonowski (Gwarek Wałbrzych – wypożyczenie)
Odeszli:
Fabian Chrebela (Skalnik Czarny Bór), Mateusz Wroczyński, Patryk Rosiński, Tomasz Gębski (Zdrój Jedlina Zdrój), Tomasz Szydłowski (Sudety Dziećmorowice),

18. KS Łomnica
20.01 Orzeł Ząbkowice Śląskie 0:6 (0:2)- (Grzywniak 2, Madej, Fudali, Skubisz, testowany)
27.01 Błękitni Koskowice 5:1– (Cieślik 2, Kucharczyk, Fedorowicz, Trząsalski – Alwin (k))
03.02 AKS Strzegom 2:1 – (M. Cieślik 2)
11.02 Karkonosze Jelenia Góra (U-19) – 2:0 (Cieślik, Habasiński)
16.02 GNM Wałbrzych 2:1 (Gorczyca, Aleksiejew)
18.02 Zjednoczeni Żarów 5:3– (Gorczyca 2, Cieślik 2, Zaleszczyk)

Przybyli: Dawid Trząsalski (Bóbr Marciszów – wypożyczenie)
Odeszli: Jakub Szaciłło- Kulikowski (Karkonosze Jelenia Góra), Kacper Makuchowski (KS Wojcieszyce), Kacper Antos (szuka klubu)

Dawid

dawid@p4p.football
Subscribe
Notify of
guest
1 Comment
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kibic
Kibic
3 months ago

z piotrkowicami grała druga drużyna bks wraz z juniorami, nie zespół 4 ligi

Inni kibice interesują się

Redaktor Dawid poleca

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x