Wilkowianki patent na Park

Pojedynki Parku Targoszyn z Wilkowianką Wilków w sezonie 22/23 stanowiły wizytówkę III gr. legnickiej A-klasy. Zarówno jesienią, jak i wiosną lepsi okazali się wilkowianie, lecz dla postronnego kibica najważniejsze, że nie brakowało w tych starciach emocji oraz goli – tych padło aż 12. Zawodnicy Parku postawili sobie za cel odwrócenia złej karty w drugiej serii gier nowej kampanii lecz i tym razem musieli uznać wyższość rywala, który po golach Daniela Pawlusińskiego i Krystiana Kwietnia wrócił do domu z kompletem oczek.

Zarówno gospodarze jak i goście przystępowali do sobotniego pojedynku z zerowym dorobkiem punktowym po tym jak targoszynianie ulegli w Różanej miejscowym Wilkom 3:5 a ekipa z Wilkowa w domowym starciu z KS-em Męcinką 1:2.

W pierwszych 45 minutach dogodnych sytuacji do zdobycia goli zarówno po jednej jak i po drugiej stronie kibice nie uświadczyli zbyt dużo. Znacznie więcej było twardej męskiej walki o piłkę, która w miarę upływu kolejnych minut zaczęła generować nerwowe sytuacje. Na efekty takiego obrazu gry nie trzeba było długo czekać. Na przestrzeni kilku chwil obrońca Parku – Krystian Pietruszka obejrzał dwie żółte a w konsekwencji czerwoną kartkę przez co w znaczący sposób osłabił swoją drużynę, która przez następne 55 minut musiała radzić sobie w dziesiątkę.

O ile zespół dowodzony przez trenera Marka Mackiewicza dzielnie stawiał opór do końca pierwszej części gry i na początku drugiej, o tyle im bliżej było końca spotkania tym bardziej zaznaczała się przewaga gości z Wilkowa, którzy ku uciesze swoich kibiców potrafili ją udokumentować dwoma trafieniami. Najpierw rzut karny w 72 minucie pewnie wykorzystał Daniel Pawlusiński a już kilka chwil później było 2:0 a ze swojego gola mógł cieszyć się Krystian Kwiecień, który pewnie wykorzystał podanie od Macieja Kityka. Od tego momentu Park nie był już w stanie nawiązać równorzędnej walki a na domiar złego w końcówce meczu kontuzji nabawił się bardzo dobrze dysponowany w bramce tego dnia Patryk Borek, który musiał zejść z boiska.

Park Targoszyn – Wilkowianka Wilków 0:2 (0:0)

Pawlusiński 72’, Kwiecień 79’

Czerwona kartka – Pietruszka 35’

Paweł Piątek

Paweł Piątek – absolwent Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej na kierunku Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej ze specjalizacją Public Relations. Pierwsze zawodowe szlify zebrał jako praktykant w biurze prasowym ekstraklasowego KGHM Zagłębia Lubin by później na dłużej nawiązać współpracę z regionalnym portalem e-legnickie.pl Piłkarsko związany niegdyś z Przyszłością Prusice gdzie łączył obowiązki prezesa klubu i zawodnika. Cenne doświadczenie zebrał również jako sędzia piłkarski. Pasjonat piłkarskich niższych lig. Prywatnie kibic Arsenalu Londyn.