Kwiecień dał Wilkowiance zwycięstwo

W spotkaniu 9 kolejki III gr.legnickiej A-klasy występująca przed własną publicznością Wilkowianka Wilków pokonała Rataja Paszowice 2:1. Komplet punktów zapewnił swojej drużynie Krystian Kwiecień – autor obu bramek. Dla gości przepiękne trafienie zanotował Marcin Barton.

Mecz rozgrywany w bardzo trudnych warunkach pogodowych poprzedziła minuta ciszy ku czci ŚP Dariusza Skrzypczyka – osoby bardzo ważnej dla środowiska Wilkowianki, która na początku tygodnia odeszła z tego świata przegrywając walkę z chorobą.

Pierwsze 45 minut nie rozpieściło. Okazji do zdobycia bramki po jednej jak i drugiej stronie było jak na lekarstwo a bramkarze jeśli już byli zatrudniani to ich interwencje nie należały to tych najtrudniejszych.

W drugiej połowie działo się już zdecydowanie więcej. Mimo optycznej przewagi Wilkowianki goście potrafili się groźnie odgrażać. Bardzo aktywny po wprowadzeniu na plac gry z ławki rezerwowych był Daniel Kosak a także Wiktor Jaworski.

Na pierwszego gola kibice czekali do 63 minuty. Znakomite podanie od Macieja Kitka z zimną krwią wykorzystał Krystian Kwiecień, który precyzyjnym uderzeniem prawą nogą pokonał bardzo dobrze dysponowanego tego dnia Ireneusza Rzepkę. Gdy wydawało się, że kolejne gole dla gospodarzy są tylko kwestią czasu dość niespodziewanie Rataj wyrównał. Na przepiękne uderzenie zza pola karnego zdycował się Marcin Barton, który soczystym strzałem nie dał najmniejszych szans na obronę Pawłowi Olejarzowi.

Podrażniona Wilkowianka nie zamierzała składać broni. Usilne próby przechylenia szali na swoją korzyść przyniosły skutek na dwie minuty przez zakończeniem regulaminowego czasu gry. Po asyście wprowadzonego kilka chwil wcześniej Patryka Żyły po raz drugi tego popołudnia drogę do siatki znalazł Krystian Kwiecień kompletując tym samym drugiego z rzędu popularnego dopelpaka.

Dzięki pokonaniu Rataja drużyna dowodzona przez trenera Tomasza Maciejskiego wskoczyła na czwarte miejsce w tabeli wyprzedzając lepszym bilansem bramkowym Fenixa Pielgrzymka. Paszowiczanie od ponad miesiąca nie potrafią zapunktować. Najbliższa okazja do zmiany takiego stanu rzeczy nadąży się za tydzień kiedy to u siebie stawią czoła Bazaltowi Piotrowice.

Wilkowianka Wilków – Rataj Paszowice 2:1 (0:0)

Bramki: Kwiecień x2 – Barton

Wilkowianka: Olejarz – Skarbek, Żaczkowski, Maczuga, Skrzypczyk, Paul, Stafisz, Kwiecień, Kityk, Wolak, Chmara

Z ławki weszli – Pałka, Pinczyński, Żyła

Rataj: Rzepka – Litwa, Dygas, Sałamacki, Witka, Ogrodniczak, Jaworski, Wdowiak, Makowski, Klepuszewski, Barton.

Z ławki weszli – Wądzyński, Kosak

Sędziowie: Konrad Śliwka (Główny), Grzegorz Szulc (asystent nr.1), Hubert Bębas (asystent nr.2)

• Wkrótce opublikujemy w tym miejscu galerie foto z tego spotkania

Paweł Piątek

Paweł Piątek – absolwent Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej na kierunku Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej ze specjalizacją Public Relations. Pierwsze zawodowe szlify zebrał jako praktykant w biurze prasowym ekstraklasowego KGHM Zagłębia Lubin by później na dłużej nawiązać współpracę z regionalnym portalem e-legnickie.pl Piłkarsko związany niegdyś z Przyszłością Prusice gdzie łączył obowiązki prezesa klubu i zawodnika. Cenne doświadczenie zebrał również jako sędzia piłkarski. Pasjonat piłkarskich niższych lig. Prywatnie kibic Arsenalu Londyn.