Wilkowianka lepsza od Fenixa w derbach regionu

Fenix Pielgrzymka zbierał dużo pochlebnych opinii, ale dziś poprzeczka wisiała za wysoko. Gospodarze po pierwszej połowie mogli mieć nadzieję na punkty, bo remisowali 1:1, jednak druga odsłona to koncert i pewna wygrana Wilkowianki.

Beniaminek dobrze rozpoczął sezon, po dziewięciu kolejkach zajmował piąte miejsce i ustępował dzisiejszemu rywalowi gorszym o jednego gola bilansem bramkowym!

Jeśli ten mecz miał być papierkiem lakmusowym Fenixa, to test nie wypadł najlepiej, bo gospodarze zasłużenie przegrali. Trzeba pamiętać, że drużyna Sławomira Rachwała po kilku latach i gruntownej przebudowie wróciła do A-klasy. Beniaminek wciąż się uczy nowej ligi, ale kilka razy zdążył już napsuć krwi tym teoretycznie mocniejszym.

Choć Wilkowianka i Fenix przyzwyczaiły kibiców do zdobywania goli, to dzisiaj musieliśmy czekać aż do 40. minuty. Już nieco wcześniej do siatki powinien trafić Patryk Skarbek, lecz w doskonałej okazji uderzył obok bramki. Na szczęście dla gości – zrehabilitował się przy akcji bramkowej zdobywając rzut karny, który przyniósł gola Krystiana Kwietnia.

Radość Wilkowianki trwała wyjątkowo krótko, ponieważ niespełna trzy minuty później Adrian Sojka skapitulował. Fenix przeprowadził składną akcję, bramkarz popełnił błąd, z którego skorzystał Mariusz Myśliński i było 1:1.

Po kwadransie drugiej połowy zespół Tomasza Maciejskiego złamał miejscowych, a po dobrym podaniu Macieja Kityka sytuację sam na sam z Dominikiem Wędziną wykorzystał Filip Chmara.

Wilkowianka poszła za ciosem i sześć minut później prowadziła 3:1. Tym razem na listę strzelców wpisał się Adam Pałka, który głową wykończył centrę z rzutu rożnego.

Tuż przed końcem napastnik do gola dorzucił asystę – również głową. Tym razem zgrał piłkę do Bartłomieja Bielaka, a ten instynktownyn strzałem ustalił wynik meczu.

Mimo wygranej Wilkowianka spadła na czwarte miejsce, co jest pokłosiem efektownego zwycięstwa Odry Malczyce w Olszanicy. Oba zespoły mają bilans bramkowy na poziomie +20, jednak zawodnicy z Malczyc strzelili dwa gole więcej.

Fenix Pielgrzymka – Wilkowianka Wilków 1:4 (1:1)
Myśliński – Kwiecień(k), Chmara, Pałka, Bielak

Fenix: Wędzina – Baszczeński, Grabowski, Kostrzewa, Fundanicz, Rudnik, Słoński, Danielak, Brewko, Wojdyła, Myśliński

Wilkowianka: Sojka – K. Skarbek, Chodor, Paul, Stafisz, Skrzypczyk, Kwiecień, Maczuga, P. Skarbek, Kityk, Chmara