W derbach zdecydowanie lepszy GKS Cement Raciborowice

Po raz siódmy w tym sezonie piłkarze GKS-u Cement Raciborowice podnieśli z murawy komplet punktów. Tym razem team dowodzony przez Arkadiusza Palucha bez większych problemów pokonał w gminnych derbach GKS Warte Bolesławiecką 6:1.

Spotkanie zapowiadane jako hit tej serii gier w III grupie jeleniogórskiej A-klasy miało zdecydowanego faworyta i należy przyznać, że GKS Raciborowice wywiązał się z tej roli koncertowo. Wynik meczu został otwarty już w 2 minucie kiedy to spory błąd po uderzeniu Pedro Henrique popełni golkiper Warty Bolesławieckiej – Wojciech Skrzypek przepuszczając wydawać by się mogło łatwy strzał między nogami.

Szybko stracony gol w dość niecodziennych okolicznościach widocznie umniejszył morale przyjezdnych, którym taki obrót spraw znacznie utrudnił dobre wejście w spotkanie. To Raciborowice w miarę upływu kolejnych minut generowały większe zagrożenie pod bramką rywala a efektem tego był cudowny gol autorstwa Denysa Lebida, którego uderzenie z 25 minuty z powodzeniem będzie mogło startować w plebiscycie na gola miesiąca. Choć sytuacji do zmiany rezultatu było sporo to wynikiem 2:0 zakończyła się pierwsza część gry.

W drugiej odsłonie piłkarze zaserwowali znacznie więcej konkretów. Najjaśniejszą postacią bez wątpienia można uznać Mateusza Czerwińskiego. Supersnajpier GKS-u Raciborowice potrzebował  zaledwie trzynastu minut na skompletowanie klasycznego hat-tricka. Dzieła zniszczenia strzałem z rzutu wolnego dokonał Karol Nikodem, który tym akcentem przypieczętował bardzo dobre zawody w swoim wykonaniu.

Gości w tym spotkaniu stać było tylko na trafienie honorowe. Bardzo ładnym uderzeniem lewą nogą w 88 minucie popisał się Kacper Makosiej, który był jednym z najbardziej wyróżniających się piłkarzy Warty Bolesławieckiej w tym meczu.

Istotną z punktu widzenia kibiców GKS-u Raciborowice informacją jest powrót do gry Dawida Janczyka. Obchodzący dzień wcześniej swoje 36 urodziny napastnik zameldował się na placu gry w 73 minucie zmieniając Lebida.

GKS odniósł siódme kolejne ligowe zwycięstwo utrzymując tym samym przewagę trzech punktów nad drugim w tabeli LKS-em Ocice. W następnej serii gier drużyna trenera Palucha uda się do WKS-u Żarki Średnie. Warta natomiast w domowym pojedynku sprawdzi formę wicelidera.

GKS Raciborowice – GKS Warta Bolesławiecka 6:1 (2:0)

Bramki – Czerwiński x3, Pedro, Lebid, Nikodem – Makosiej

GKS Raciborowice (wyjściowa 11) – Podskarbi – Pietrzak, Bidukha, Lebid, Rajczakowski, Siedlecki, Karpowicz, Pedro, Czerwiński, Pawlusiński, Nikodem

Z ławki weszli – Najdek, Janczyk, Dziuba

GKS Warta Bolesławiecką (wyjściowa11) – Skrzypek – Harbal, Jurasik,  Staszak, Makosiej, Łukasiewicz, Rudyk, Buchowski, Mielnik, Pyrka

Z ławki weszli – Szwedo, Hyjek, Zatwardnicki, Barchacki,Szymański

Paweł Piątek

Paweł Piątek – absolwent Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej na kierunku Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej ze specjalizacją Public Relations. Pierwsze zawodowe szlify zebrał jako praktykant w biurze prasowym ekstraklasowego KGHM Zagłębia Lubin by później na dłużej nawiązać współpracę z regionalnym portalem e-legnickie.pl Piłkarsko związany niegdyś z Przyszłością Prusice gdzie łączył obowiązki prezesa klubu i zawodnika. Cenne doświadczenie zebrał również jako sędzia piłkarski. Pasjonat piłkarskich niższych lig. Prywatnie kibic Arsenalu Londyn.