Słowianin się nie zatrzymuje

W hitowym starciu Koleje Dolnośląskie IV Ligi przewodzący stawce Słowianin Wolibórz pokonał przed własną publicznością drugi zespół Miedzi Legnica 3:2 śrubując tym samym fenomenalną serie siedmiu zwycięstw w pierwszych siedmiu meczach kampanii 23/24. Niekwestionowanym MVP spotkania został autor dwóch trafień dla gospodarzy – Łukasz Szczepaniak.

Sobotni pojedynek miał dwa kontrastujące ze sobą oblicza, które podzielone zostały na pierwsze i drugie 45 minut. W tych otwierających rywalizacje więcej z gry mieli goście z Legnicy, którzy szybko wyszli na prowadzenie za sprawą swojego najskuteczniejszego strzelca – Szymona Skrzypczaka, który już w 4 minucie z zimną krwią skorzystał ze znakomitego podania z prawego skrzydła. Radość podopiecznych trenera Łukasza Bulińskiego nie trwała jednak długo bo już sześć minut później straty zniwelował Łukasz Szczepaniak, który najlepiej zachował się w zamieszaniu podbramkowym. Utracone prowadzenie podziałało na popularną „Miedziankę” jak przysłowiowa czerwona płachta na byka czego efektem były kolejne dogodne sytuacje stwarzane przez gości. Po jednym z takich ataków i wstrzeleniu piłki wzdłuż pola karnego przez wyróżniającego się w pierwszej połowie Jana Leończyka piłka otarła się od nogi Maksyma Gendera zmylając kompletnie golkipera miejscowych i wpadła do siatki. Mimo wizualnej przewagi w tym fragmencie gry przyjezdnych to Słowianin zdołał ponownie odrobić straty. Po raz drugi tego dnia na listę strzelców wpisał się Szczepaniak, który tym razem popisał się precyzyjnym uderzeniem lewą nogą w długi róg bramki strzeżonej przez Filipa Chadałę. Wynikiem 2:2 zakończyła się pierwszą część spotkania.

W drugich 45 minutach Miedź w miarę upływu kolejnych minut coraz bardziej odstawała na tle rozpędzającego się i mającego zdecydowanie więcej z gry Słowianina. Efektem takiej postawy zawodników był gol dający prowadzenie miejscowym autorstwa Oskara Trzepacza w 54 minucie spotkania. Miedź mając sporo czasu nie potrafiła jednak skutecznie odpowiedzieć. Należy zaznaczyć, że  drużyna z Woliborza bardzo umiejętnie zarządzając siłami nie pozwoliła rywalom na zbyt wiele pewnie dowożąc cenne zwycięstwo do końcowego gwizdka arbitra Damiana Dumycza.

Słowianin Wolibórz po siedmiu rozegranych kolejkach ligowych ma na swoim koncie komplet oczek. Miedź II Legnica zanotowała już drugą porażkę w bieżącym sezonie.

Słowianin Wolibórz – Miedź II Legnica 3:2 (2:2)

Bramki: Łukasz Szczepaniak (10’, 38’), Oskar Trzepacz (54’) – Szymon Skrzypczak (4’) Jan Leończyk (17’)

Słowianin: 33. Brandl – 2. Szczepaniak, 9. Buryło (46’ 93. Majewski), 10. Niewiadomski, 11. Szuba (88’ 99. Homenko), 13. Gendera (46’ 19. Sadowski), 15. Krzymiński (62’ 14.  Gorczyca), 24. Barski, 31. Łazarowicz, 77. Trzepacz (73’ 70. Krakowski), 97. Bońkowski (79’ 88. Fatianov)

Miedź II: 77. Chadała – 3. Leończyk, 6. Orzechowski, 9. Skrzypczak, 10. Momoh (65’ 4. Agomuonso), 11. Żarkowski (86’ 8. Kania), 13. Józefiak, 14. Stróżyński (60’ 25. Kaczmar), 16.  Stępień (72’ 17. Ciapa), 24. Lewandowski, 71. Garuch

Paweł Piątek

Paweł Piątek – absolwent Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej na kierunku Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej ze specjalizacją Public Relations. Pierwsze zawodowe szlify zebrał jako praktykant w biurze prasowym ekstraklasowego KGHM Zagłębia Lubin by później na dłużej nawiązać współpracę z regionalnym portalem e-legnickie.pl Piłkarsko związany niegdyś z Przyszłością Prusice gdzie łączył obowiązki prezesa klubu i zawodnika. Cenne doświadczenie zebrał również jako sędzia piłkarski. Pasjonat piłkarskich niższych lig. Prywatnie kibic Arsenalu Londyn.