Miedź wygrywa w Złotoryi

Rezerwy Miedzi Legnica błyskawicznie odbiły sobie inauguracyjną porażkę i już we wtorek pokonały na wyjeździe Górnika Złotoryja. Legniczanie zwyciężyli 4:0, co właściwie nie powinno dziwić jak spojrzymy kogo w bój posłał trener Łukasz Buliński.

W wyjściowej jedenastce Miedzi mogliśmy zobaczyć między innymi Mateusza Abramowicza, Andrzeja Niewulisa, Daniela Stanclika, Marcina Garucha i kilku innych graczy terminujących przy pierwszym zespole.

Goście nie marnowali swojego potencjału i już w 5. minucie objęli prowadzenie. Silne dośrodkowanie na gola głową zamienił Daniel Stanclik.

W kolejnym fragmencie sporo wiatru w  szeregach Górnika czynił Idris Momoh, jednak wynik nie uległ już zmianie. Najlepszą okazję Nigeryjczyk miał w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry, ale Michał Piotrowski zastopował go efektownym wślizgiem przed linią pola karnego. Wcześniej dynamiczny skrzydłowy oddawał groźne strzały, po których golkiper Górnika miał sporo problemów.

Niemal od razu po przerwie Momoh zdołał się zrehabilitować i tym razem dość szczęśliwie, na raty, pokonał Piotrowskiego.

Dosłownie moment później Górnik miał najlepszą okazję by pokonać Mateusza Abramowicza, choć całe zamieszanie sprokurowali goście. Miłosz Lewandowski podał w kierunku bramkarza, ten nie opanował piłki i zabrakło centymetrów, by wylądowała w siatce.

Ostatnie pół godziny to coraz częstsze ataki Miedzi, w których prym zaczął wieść Szymon Skrzypczak. Były napastnik między innymi Górnika Zabrze najpierw huknął z powietrza pod poprzeczkę i było 3:0, by chwilę później groźnie uderzyć z dystansu. Tą próbę na rzut różny sparował Piotrowski.

Do starcia obu graczy doszło jeszcze kwadrans przed końcem i tym razem triumfował Skrzypczak, który wywalczył rzut karny, a następnie podicnką ustalił wynik meczu.

Górnik Złotoryja – Miedź II Legnica 0:4 (0:1)
Stanclik 5′, Momoh 50′, Skrzypczak 61′, 74′

Gornik: Piotrowski- Dyr, Franczak, Ziółkowski, Kłos (69. Kułakowski), Poparda, Firlej, Chodyga (69. Gontarek), Małecki, Bozhenko (60. Bieniusiewicz), Szewczyk (84. Licnerski)

Miedź: Abramowicz- Leończyk, Zalewski (65. Orzechowski), Niewulis, Skrzypczak (75. Stępień), Momoh (65. Stróżyński), Pierzak, Lewandowski, Guzdek (75. Kania), Garuch (75. Manikowski), Stanclik