Gol i kontrowersja. Barycz lepsza w meczu na szczycie

Czy hit sprostał oczekiwaniom?
To pozostawiamy do oceny Wam, bo oglądaliśmy typowe derby. Mecz walki, w którym o wszystkim decydował jeden cios. Wydaje nam się jednak, że dłużej niż o wyniku, potrwa dyskusja na temat czerwonej kartki dla Mateusza Stempina.

Przed meczem nieznacznie wyżej stały akcje Baryczy, która miała na koncie tylko jedną porażkę i mogliśmy to zaobserwować również na boisku.
Goście w przekroju całego spotkania zaprezentowali się lepiej, stworzyli więcej okazji i zasłużenie zgarnęli trzy punkty.

Gol padł w 26. minucie po akcji prawą stroną. Grzegorz Kotowicz opanował długie podanie, zacentrował na bliższy słupek, gdzie Marcin Wdowiak uprzedził rywali i zaskoczył Piotra Zabielskiego.

W dalszsj części Barycz stworzyła kilka okazji by podwyższyć prowadzenie, Piast też miał swoje momenty, ale finalnie kibice nie zobaczyli więcej goli.

Mecz zapewne przeszedłby bez większego echa, gdyby nie sytuacja z 75. minuty. Mateusz Stempin opóźniał zejście z boiska, co Marcin Nawracaj wycenił na żółtą kartkę. A, że zawodnik Baryczy już wcześniej został upomniany, to obejrzał czerwo i goście kończyli w osłabieniu!

Piast nie był w stanie tego wykorzystać, bo podopieczni Janusza Kudyby skutecznie korzystali z doświadczenia oddalając grę od własnej bramki.

Barycz wygrała 1:0, ale kolejne dobre wieści nadeszły z Oławy. Moto- Jelcz zremisował na swoim boisku z rezerwami Miedzi i stracił pozycję wicelidera na rzecz klubu z Sułowa. Piast mimo porażki utrzymał czwartą lokatę, choć legniczanie są już tylko punkt za nim.

Piast Żmigród – Barycz Sułów 0:1 (0:1)