Gościnna Koleje Dolnośląskie IV liga

Dziewiąta kolejka stała pod znakiem triumfów gości. Ci wygrali aż siedem spotkań, a jedynym gospodarzem, który dopisał w tej serii gier jakieś punkty była Polonia Środa Śląska. Do przerwy o zwycięstwie mogli też myśleć kibice Sparty Grębocice, bo ta niespodziewanie prowadziła 2:0 z Chrobrym, by przegrać 2:3.

Ale zaczniemy od lidera. Ten gościł w Mysłakowicach i wywiązał się ze swojej roli bez zastrzeżeń. Słowianin szybko ustawił mecz z Orłem pod swoje dyktando, jeszcze przed upływem półgodziny gry wychodząc na dwubramkowe prowadzenie. Oba gole były zasługą Huberta Nowackiego. Tuż po zmianie stron trzeci cios zadał Oskar Trzepacz, a zespół Zbigniewa Soczewskiego odniósł kolejne zwycięstwo, już po raz piąty zachowując czyste konto.

Za jego plecy wskoczył Chrobry II Głogów, który najadł się strachu w Grębocicach. W zapowiedzi wspominaliśmy jak ważny jest to mecz dla zawodników Sparty i po pierwszej połowie pachniało sensacją. Gospodarzom raczej nikt nie dawał szans, tymczasem na przerwę schodzili z dwoma golami zapasu! Sebastian Górski dokonał w niej pięciu zmian, jednak maszyna ruszyła dopiero w 58. minucie. Po kontaktowym trafieniu Ziemowita Witczaka Chrobry poszedł za ciosem, kolejne gole zdobyli Mateusz Machaj oraz Tomasz Wojciechowski, a punkty pojechały do Głogowa.

Identyczny wynik i niewiele mniejsze emocje w Dzierżoniowie. Piast prowadził z Lechią 2:1, gospodarze w drugiej odsłonie wyrównali, ale czwartego ‘oczka’ nie zdobyli. Kilka minut po bramce Jakuba Chlipały drugi raz na listę strzelców wpisał się Szymon Sołtyński i Piast przerwał passę trzech meczów bez zwycięstwa.

W tej kolejce nie mieliśmy wielkich niespodzianek, choć rozstrzygnięcie w meczu Błyskawicy Gać z Górnikiem Złotoryja mogło nieco zaskoczyć. Goście byli odrobinę niżej w tabeli, grali na zupełnie sobie nieznanym obiekcie i mieli poważne problemy kadrowe. Mimo to udało się odnieść czwarte w tym sezonie zwycięstwo. Samo spotkanie nie było porywającym widowiskiem, żadna z drużyn nie potrafiła przejąć kontroli nad meczem, a gol na wagę trzech punktów padł po rzucie karnym.

Jedno trafienie rozstrzygnęło również mecz w Nowej Rudzie, gdzie Piast podejmował Iskrę Księginice. Uczestnik barażu o utrzymanie latem przeszedł metamorfozę, bo po weekendzie zajmuje miejsce tuż za podium. Zwycięstwo zapewnił jej Marcel Świątek, który w 42. minucie pokonał Damiana Jaroszewskiego, choć trzeba dodać, że goście mieli nieco ułatwione zadanie, ponieważ Piast oprócz gola stracił też Mateusza Sawickiego.

Jednym z bohaterów całej kolejki został Daniel Ziółkowski z Łużyc Lubań. Snajper pisał się hat- trickiem w Prochowicach i w dużej mierze to dzięki niemu zawodnicy Rafała Wichowskiego wygrali. Prochowiczanka ma w tym sezonie problemy z punktowaniem na swoim terenie, bo w czterech dotychczasowych meczach ponieśli trzy porażki i odnieśli jedno zwycięstwo.

W Prochowicach padło najwięcej bramek w tej kolejce, natomiast najwyższym zwycięstwem popisała się Polonia Środa Śląska. Ta złapała wiatr w żagle. Najpierw remis w Żmigrodzie, następnie 5:1 z Łużycami, a na dokładkę 4:0 przeciwko Bielawiance. Beniaminek nie jest najbardziej wymagającym rywalem w lidze, jednak dość długo wynik pozostawał sprawą otwartą. Podopieczni Jarosława Pedryca podwyższyli prowadzenie dopiero po blisko godzinie gry.

O takich wynikach marzą zapewne w Świdnicy, ale tamtejsza Polonia nadal czeka na pierwsze zwycięstwo. Ostatnio dwa razy dopisała sobie po punkcie, lecz w sobotę Rafał Markowski doznał pierwszej porażki. Doznał jej w meczu z Orłem Ząbkowice Śląskie – aktualnie najwyżej notowanym beniaminkiem.

Orzeł Mysłakowice – Słowianin Wolibórz 0:3 (0:2)