Co przyniosła pucharowa środa?

Kolejna runda Jaxan Dolnośląskiego Pucharu Polski za nami i tym razem wielkich niespodzianek nie uświadczyliśmy, ale goli z pewnością nie zabrakło. Najwięcej, bo aż osiemnaście padło w Żarkach Średnich, lecz gospodarze nie byli zadowoleni, bo ulegli Łużycom Lubań 1:17.

Jelenia Góra

To właśnie tutaj padł środowy rekord, a jeden z najwyżej notowanych zespołów w Podokręgu pewnie awansował do dalszych gier. Ten najmocniejszy – Karkonosze, również nie miał większych problemów z odniesieniem zwycięstwa.

Drużyna Jacka Kołodziejczyka grała w Mysłakowicach z beniaminkiem Koleje Dolnośląskie IV ligi i w najlepszy możliwy sposób odbiła sobie ostatnie niepowodzenia w lidze. Dwa gole przed przerwą, kolejne dwa po niej i Karkonosze grają dalej.

Dalej gra również GKS Raciborowice, co raczej nie jest dużym zaskoczeniem- zwłaszcza, że miał rywala z B-klasy. Większym jest gol zdobyty przez Dawida Janczyka, bo wiele osób nie wiedziało o powrocie bodaj największego zmarnowanego talentu w naszym kraju. Ale jak widać napastnik wrócił i zaczął od ustalenia wyniku w meczu pucharowym.

Legnica

Do ćwierćfinału awansowała sama piłkarska śmietanka. W gronie ośmiu zespołów zostało tylko dwóch przedstawicieli Klasy Okręgowej, a dodatkowo dziś z rozgrywkami pożegnali się juniorzy Zagłębia Lubin oraz Miedzi Legnica.

Pierwsi podejmowali Górnika Złotoryja, który w obliczu ostatnich problemów kadrowych pojechał do Lubina dozbrojony zawodnikami rezerw, co nie przeszkodziło mu w minimalnym zwycięstwie. Złotoryjanie, zwłaszcza w takich okolicznościach nie byli faworytem, jednak wyeliminowali zespół z Centralnej Ligi Juniorów.

Miedź napędziła stracha Górnikowi Polkowice, bo legniczanie tuż po przerwie objęli prowadzenie za sprawą Kuby Szabłowskiego, jednak później dwukrotnie trafili goście i Ariel Sworacki zanotował zwycięski debiut.

Losy meczu Prochowiczanki z Chrobrym musiały rozstrzygnąć rzuty karne. W regulaminowym czasie padł remis 3:3, a z jedenastu metrów lepiej trafiali podopieczni duetu trenerskiego Grzegorz Bartczak – Maciej Gnitecki. Jedną z bramek dla Chrobrego zdobył Tomasz Wojciechowski, który przez lata strzelał dla Prochowiczanki.

Również po rzutach karnych awansowała Iskra Księginice i trzeba powiedzieć, że 2:2 z beniaminkiem A-klasy chwały jej nie przynosi.

1/8 finału:
Zagłębie III Lubin – Górnik Złotoryja 0:1
Miedź III Legnica – Górnik Polkowice 1:2
Prochowiczanka Prochowice – Chrobry II Głogów 3:3 (k. 6:5)
Jaworzanka Jawor – Chojnowianka Chojnów 1:3
Arka Trzebnice – Sparta Grębocice 0:9
GLKS Gaworzyce – Iskra Księginice 2:2 (k. 7:8)
Gwardia Białołęka – Odra Ścinawa 0:7
Wilkowianka Wilków – Miedź II Legnica 0:9

Wałbrzych

Mimo zaledwie pięciu spotkań – działo się! W gminnych derbach Słowianin pokonał Piasta Nowa Ruda 3:0, choć do przerwy kibice nie uświadczyli goli.

Na ich brak nie mogli natomiast narzekać w Jaworzynie Śląskiej, gdzie do przerwy było… 4:4! Zawodnicy miejscowej Karoliny i Zdroju Jedlina Zdrój zaprezentowali niesamowitą wymianę ciosów, ale amunicji starczyło im tylko na 45 minut. By piłka znów zatrzepotała w siatce, trzeba było poczekać do rzutów karnych. Po siedmiu seriach goście wygrali 5:4.

Zagłębie Wałbrzych jest dalekie od lat świetności, jednak chyba niewielu spodziewało się takiego lania od juniorów Polonii-Stali Świdnica. Wynik 9:1 nie pozostawia wątpliwości komu należał się awans.

Trzy mecze, w tym pierwszego zespołu Polonii-Stali z Zamkiem Kamieniec Ząbkowicki odbędą się w przyszłym tygodniu.

III runda:
Karolina Jaworzyna Śląska – Zdrój Jedlina Zdrój 4:4 (k. 4:5)

Wrocław

Jak pisaliśmy w zapowiedzi –  najlepsze dopiero nadchodzi. Rywalizacja w IV rundzie emocjonowała przede wszystkim lokalsów, bo brały w niej udział zespoły od Klasy Okręgowej w dół.

Zenit Międzybórz do wyeliminowania Wiwy Goszcz potrzebował rzutów karnych (7:6), a juniorzy Olympicu Wrocław z drużyny U-18 nie dali szans A-klasowym Zielonym Rakoszyce. Kłopotów z awansem nie miały też czołowe ekipy okręgówki- WKS Wierzbice oraz Galakticos Solna. Pierwsi 6:2 pokonali Orła Prusice, drudzy zwyciężyli 7:0 z Dębem Dobroszyce.

Piast II Żmigród – Piast Żerniki 1:3
Wiwa Goszcz – Zenit Międzybórz 2:2 (k. 6:7)
Pogoń Oleśnica – Energetyk Siechnice 2:6
Olympic Wrocław – Zieloni Rakoszyce 12:0

A już w najbliższy piątek odbędzie się losowanie dalszych faz turnieju i transmisję ceremonii można obejrzeć na żywo na kanale Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej.