Szlagier dla Miedzi i nowy lider IV ligi!

Dzisiejszy mecz w Wałbrzychu elektryzował całe czwartoligowe środowisko, bo naprzeciw siebie stanęli lider i wicelider, ale na murawie dzieliła i rządziła Miedź, która mimo gry w osłabieniu przez całą drugą połowę wygrała aż 4:0!

Legniczanie do tego spotkania przystąpili bez swojego trenera, który ostatnio zobaczył czerwoną kartkę i zastępował go Mateusz Wietrzak. W piątkowej rozmowie z naszym portalem Szymon Skrzypczak zapewniał, że brak Łukasza Bulińskiego nie wpłynie negatywnie na zespół, ale początek zdecydowanie należał do Słowianina.

Goście w ciągu kilku minut dwa razy zmusili do wysiłku Mateusza Abramowicza, lecz szybko stracili rezon. Do głosu coraz częściej i poważniej zaczęła dochodzić Miedź, aż wreszcie w 31. minucie Szymon Zalewski przytomnie zachował się po dośrodkowaniu Skrzypczaka i płaskim strzałem pokonał Piotra Gembarę.

Kilka chwil później było już 2:0, a w roli głównej znów wystąpił Zalewski. Tym razem ruszył na przebój w polu karnym, minął bramkarza, nastrzelił Bartłomieja Cegiełkę i piłka wylądowała w siatce.

Szymon Zalewski był też bohaterem akcji z drugiej minuty doliczonego czasu gry, tyle, że tym razem negatywnym. 23- letni obrońca po faulu na Cegiełce zobaczył drugą żółtą kartkę i Miedź po przerwie musiała radzić sobie w osłabieniu.

Słowianin rozpoczął drugą odsłonę od mocnych ataków, lecz podobnie jak w pierwszej – nie przyniosło to efektu i ukąsiła Miedź. Po kontrataku prawą stroną boiska, Błażej Żarkowski idealnie dośrodkował na głowę Marcela Mansfelda, a pozostawiony bez opieki napastnik zrobił użytek ze swoich warunków fizycznych.

Dziesięć minut przed końcem Miedź wbiła gwóźdź do trumny Słowianina. Marcin Garuch posłał kapitalną wrzutkę z rzutu wolnego i Kacper Józefiak silną główką ustalił wynik meczu.

Wygrana legniczan zaskoczeniem nie jest, ale jej rozmiary i fakt, że Miedź od 46. minuty grała w dziesięciu to absolutny pokaz siły nowego lidera. Zaktualizujmy tegoroczne osiągnięcia ekipy trenera Bulińskiego. 7 zwycięstw i bilans bramkowy 24:1.

Dzięki tej wygranej legniczanie o dwa punkty wyprzedzają drużynę Słowianina Wolibórz.

Miedź II Legnica – Słowianin Wolibórz 4:0 (2:0)