Miedź w III lidze, Środa Śląska w barażu!

Koleje Dolnośląskie IV liga odkryła ostatnie karty! Na górze bez zaskoczeń, Miedź rozbiła BKS Bolesławiec i po roku wraca do III ligi. W dole również status quo – wygrali wszyscy zagrożeni, więc trzecim uczestnikiem barażu została Polonia Środa Śląska.

W korespondencyjnym pojedynku Miedzi i Słowianina temperatura spadła bardzo szybko, bo legniczanie po pierwszej połowie prowadzili dwoma golami, by w drugiej dokończyć dzieła zniszczenia. Rezultat końcowy – 7:0 i III liga w Legnicy.

Ten wynik nie miał i tak większego znaczenia, ponieważ swojej roboty nie wykonał Słowianin. Barycz wzięła rewanż za jesień, wygrywając aż 4:1. Dzięki temu zespół Tomasza Horwata uplasował się na trzecim miejscu, a biorąc pod uwagę tylko wiosnę – na drugim.

Większe emocje zapowiadaliśmy przy rywalizacji o uniknięcie barażu, lecz finalnie ich zabrakło. Piast Nowa Ruda okazał się lepszy i dzięki dwóm trafieniom Mateusza Poświstajło i golu Karola Garwola zapewnił sobie utrzymanie. Warto dodać, że był to ostatni występ kapitana – Krzysztofa Miki, więc nie wypadało przegrać.

Pewne zwycięstwo odniosła też Prochowiczanka. Jej przewagę na gola przekłuł niezawodny Kornel Ciupka, jednak worek rozwiązał się po czerwonej kartce Jakuba Chlipały. Prochowiczanka – Lechia 3:0.

Problemów nie miała również Polonia-Stal Świdnica, która już w 10. minucie napoczęła Górnika Nowe Miasto Wałbrzych, by finalnie wygrać aż 5:0, co oznaczało, że niezależnie od wyniku meczu w Księginicach – ostatnie miejsce barażowe przypadnie Polonii Środa Śląska.

Ta zaczęła od straty bramki, ale ostatecznie już przed przerwą odrobiła straty. Drużyna Jarosława Pedryca po wymianie ciosów pokonała Iskrę Księginice 4:2, lecz trzy punkty w niczym już nie pomogły.

Więcej działo się w Klasach Okręgowych. Akurat w Wałbrzychu Orzeł Ząbkowice Śląskie wygrał swoje spotkanie aż 6:1, więc baraż czeka Bielawiankę, ale w Legnicy szansę z rąk wypuścił Konfeks. Legniczanie mieli za zadanie pokonać grający o pietruszkę Zryw Kłębanowice, lecz Zryw sprawił ogromną niespodziankę wygrywając 1:0! Skorzystał na tym beniaminek z Kościelca. Legsad rozbił Chojnowiankę, która również miała szansę na baraż, aż 6:1!

Już wcześniej bilet zapewniony miał przedstawiciel grupy wrocławskiej – MKP Wołów.