Dolnośląski gra dalej!

Przeprawa z Opolskim Związkiem Piłki Nożnej nie była łatwa, ale chyba nikt nie spodziewał się łatwego meczu. Gospodarze nieźle zaczęli, jednak to nasza drużyna jako pierwsza trafiła do siatki i w ostatecznym rozrachunku wygrała 2:1, co oznacza awans do turnieju eliminacyjnego Mistrzostw Polski.

Dzisiejszy finał w Grodkowie zaczął się od groźnego ataku Opolskiego ZPN, ale już w 9. minucie to nasza ekipa objęła prowadzenie. Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła najlepiej w polu karnym odnalazł się Krzysztof Waliś i uderzeniem przy dalszym słupku pokonał bramkarza.

Taki wynik utrzymał się niemal do przerwy. Niemal, bo już po upływie dwóch doliczonych minut Bartłomiej Kot skapitulował, a główną rolę znów odegrało dośrodkowanie z rzutu wolnego. W tym wypadku płaskie, mocno szczęśliwe, jednak do odbitej od słupka piłki dopadł Kacper Kamiński i głową skierował ją do bramki.

Gol do szatni nie złamał reprezentantów Dolnego Śląska, bo znowu potrzebowali dziewięciu minut. Tym razem w roli głównej wystąpił Kamil Kurianowicz. Napastnik Łużyc Lubań zgarnął przed „szesnastką” futbolówkę i bez zastanowienia posłał ją w kierunku bramki.

A że uderzenie było bardzo silne, to Arkadiusz Fesser nie zdążył z interwencją i po raz drugi musiał sięgać do siatki. Gol czołowego strzelca Koleje Dolnośląskie IV ligi okazał się rozstrzygającym, co oznacza udział w kolejnym etapie.

Finałowy turniej Mistrzostw Polski, który wyłoni naszego reprezentanta w rozgrywkach UEFA Region’s Cup odbędzie się w ostatni weekend czerwca, na terenie któregoś z uczestników.

Na razie jednak czekamy na rywali, bo Dolnośląski Związek Piłki Nożnej awansował do finału jako pierwszy.

Opolski ZPN – Dolnośląski ZPN 1:2 (1:1)
Kamiński 45+2’- Waliś 9’, Kurianowicz 55’

Opolski: Fesser – Mazur, Grądowski, Sowiński, Janicki, Rakoczy, Kuriata, Rakowski, Kamiński, Podgórski, Glinka

Dolnośląski: Kot – Repski, Niemienionek, Szukiełowicz, Waliś, Wasilewski, Wawrzyniak, Niewiadomski, Puchała, Bąk, Kurianowicz