Coraz większy ścisk. Podsumowanie 23. kolejki IV ligi.

Pisaliśmy już, że walka o awans do III ligi nabiera rumieńców? To się powtórzymy, bo po ostatniej, pełnej niespodzianek i czerwonych kartek kolejce jest jeszcze ciekawiej. Remisy Słowianina i Moto-Jelcza oraz wygrane Miedzi i Baryczy spłaszczyły czołówkę, a za tydzień mecz o lidera!

Ten grał w Węglińcu z Łużycami, które wiosną spuściły z tonu, więc raczej nikt by nie był zdziwiony wygraną Słowianina. Ta jednak nie nastąpiła, bo kibice obejrzeli po jednym golu dla każdej ze stron. Wynik otworzył (a jakże) Kamil Kurianowicz, natomiast wyrównał, już po zmianie stron, Damian Celuch. Co ciekawe, obie bramki padły z rzutów karnych.

To druga w tym roku strata punktów Słowianina, który ma tylko ‘oczko’ więcej od rezerw Miedzi. Podopieczni Łukasza Bulińskiego nie mieli problemów z pokonaniem Prochowiczanki, choć należy odnotować dwa fakty – cztery gole strzelone przez Szymona Skrzypczaka oraz pierwszą ligową bramkę straconą przez legniczan w tym roku!

Przy 1:5 to raczej marne pocieszenie dla Prochowiczanki, zwłaszcza, że przeciwko Miedzi trener Robert Gajewski sam musiał wejść na boisko, a jak wielokrotnie powtarzał – robi to tylko w kryzysowych momentach.

Chyba najciekawiej w tej kolejce zapowiadał się mecz Piasta Żmigród z Moto- Jelczem, jednak tylko w nim kibice nie obejrzeli goli! Mimo bezbramkowego remisu na murawie działo się całkiem dużo i bliżej zgarnięcia trzech punktów byli oławianie, którzy trafili nawet do siatki, lecz sędzia odgwizdał pozycję spaloną Łukasza Skolimowskiego. Piast okazji miał mniej, ale gdyby piłka po strzale z rzutu wolnego Oleksandra Maksymelnki nie odbiła się od słupka, tylko wpadła do bramki – pełna pula zapewne zostałaby w Żmigrodzie.

Na potknięciach rywali skorzystała Barycz, jednak miała zadanie nieporównywalnie łatwiejsze. W Sułowie gościł Górnik Nowe Miasto Wałbrzych i kolokwialnie mówiąc ‘nie zrobił sztycha’. Absolutna dominacja gospodarzy od pierwszej do ostatniej minuty i wliczając w to mecz pucharowy – szóste spotkanie z rzędu bez straty gola.

Krok od pierwszego w tym roku zwycięstwa był Piast Nowa Ruda, który podejmował na swoim stadionie rezerwy Chrobrego. Niedawno rozmawialiśmy z trenerem Karolem Ulatowskim i widać, że szczerze wierzy w swój odmłodzony zespół. W sobotę noworudzian od wygranej dzieliły sekundy, bo Olaf Zygmunt wyrównał losy rywalizacji w czwartej minucie doliczonego czasu gry.

23. kolejka stała pod znakiem remisów. Te padły również w Łomnicy i Bolesławcu. Beniaminek podejmował Iskrę Księginice i choć wynik może zaskakiwać, to poruszenie wywołał gol zdobyty przez gospodarzy. Akcję bramkową zapoczątkował bowiem ogromny błąd sędziego, choć sama finalizacja Mateusza Cieślika to już górna półka.

BKS wrócił do Bolesławca i od razu zdobył pierwszy w tym roku punkt. W rywalizacji z Zenitem Międzybórz podopieczni Mateusza Muchy przez chwilę prowadzili, lecz ostatecznie skończyli z remisem w golach – po jednym i czerwonych kartkach – również po jednej.

A jak jesteśmy przy czerwonych kartkach, to obejrzał ją również Dominik Jagielski z Polonii- Stali Świdnica, który kopnięciem w twarz złamał nos Marcina Franczaka. Ten moment zaważył na dalszych losach rywalizacji, bo grający całą drugą połowę w przewadze Górnik wypunktował Polonię. Przegrana w Złotoryi jest dla podopiecznych Grzegorza Borowego dopiero pierwszą w tym roku!

Mały zapas nad grupą barażową wypracowała Lechia Dzierżoniów. Ta dzięki wygranej nad Polonią Środa Śląska odskoczyła od strefy zagrożenia na dwa punkty. Zespół Pawła Sibika zwycięstwo zawdzięcza udanemu początkowi spotkania, bo po dwudziestu minutach lechiści prowadzili dwoma golami.

Za tydzień czeka ich pojedynek z drugą Polonią, choć niewątpliwym hitem 24. serii w Koleje Dolnośląskie IV lidze będzie pojedynek Miedzi II Legnica ze Słowianinem Wolibórz.

Piast Nowa Ruda – Chrobry II Głogów 1:1 (0:0)